دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم

نخسین همایش خانواده و آسیب های اجتماعی در واحد جهرم برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا ازجهرم:در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۲۰ نخستین همایش ملی خانواده و آسیب های اجتماعی در سالن علامه امینی شهرستان جهرم رأس ساعت ۹:۳۰ صبح با تلاوت آیاتی از قرآن کریم پخش و سرود جمهوری اسلامی افتتاح گردید. در ابتدا آقای دکتر سیدکورش سرورزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم ضمن خیرمقدم به حضار برنامه و اهداف همایش را تبیین کرد و گفتند این همایش بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری که آسیب های اجتماعی دومین معزل کشور می¬باشد برگزار می¬گردد و همزمان با این همایش ۸کارگاه در سطح شهر در مدارس، بهزیستی و کمیته امداد برای گروههای هدف گذار این برنامه اجرا می¬گردد که حدود ۱۲۰مقاله به دبیرخانه این همایش وصول که ۸۰مقاله آن پذیرفته شده است. و امروز چند مقاله آن ارائه خواهد گردید. سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر مدبر امام جمعه جهرم با ایراد سخنان خود گفتند آسیب های اصلی جامعه جهالت، نادانی و دور شدن از معنویات است . مردم دنیا به طور متوسط ۱۶ ساعت ماهانه از فضای مجازی استفاده می نمایند. که این عدد در ایران ۱۲۰ ساعت است که اگر کنترل نشود به بنیان خانواده آسیب می¬رساند. وی افزود از جمله مشکلات ایجاد شده مربوط به فضای مجازی، گسست نسلی است. بلوغ زودرس، خودشیفتگی علمی و تضعیف قدرت تفکر از دیگر آسیب¬های فضای مجازی است. در این همایش مهندس شفیعیان فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز عنوان کرد: چنانچه بتوانیم کانون خانواده را حفظ و حراست کنیم بسیاری از آسیب های اجتماعی که همه ما دغدغه حل آن را داریم مرتفع می گردد. وی با بیان اینکه جوامعی که از هم پاشیده شده اند امروز نسخه شفا بخش خود را بازگشت به کانون خانواده می دانند، بیان داشت جوامعی که از کانون خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی و موثرترین واحد تربیتی دور شده اند در آن جامعه آسیب های اجتماعی بزرگ و فراوانی وارد شده است.
سخنران بعدی آقای اسمی رئیس دادگستری شهرستان جهرم بود که بر ضرورت بررسی علمی آسیب های اجتماعی در پیشگیری از جرم و برگزاری همایش در این رابطه را ضروری و موثر عنوان نمود.
در پایان برگزاری جلسه صبح جناب آقای دکتر کریمی دبیر اجرایی همایش ازدواج و چگونگی انتخاب همسر رایکی از عوامل اصلی تداوم نهاد خانواده و ایجاد خوشبختی و از سوی دیگر عدم توجه به اهمیت آن در تشکیل خانواده عنوان نمود که از عوامل اصلی طلاق محسوب می گردد. بررسی و ارائه پارامترهای موثر بر انتخاب همسر مناسب هدف سخنرانی علمی ایشان بود.
در ساعت ۱۱:۴۵ صبح بخش اول همایش به اتمام رسید.
بخش دوم همایش در ساعت ۱۴:۳۰ برنامه های عصر همایش با سخنرانی آقای بیگی کارشناس اورژانس اجتماعی شهرستان جهرم شروع گردید ایشان به تحلیل خدمات اورژانس اجتماعی و عملکرد این واحد پرداختند.
علی قائمی ارائه دهنده مقاله شیوه های فرزند پروری و تاثیر آن بر دلبستگی فرزندان به خانواده سخنران بعدی این همایش بود که مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.
خانم الهه بذرگر در رابطه با مقاله خود که موضوع آن بررسی رابطه عملکرد خانواده و عزت نفس با اعتیاد به سیگار در جوانان شهرستان استهبان بود ارائه نمودند که مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.
در پایان همایش جلسه پرسش و پاسخ حضار از ارائه دهندگان مقالات و سخنرانان برگزار گردید.
این همایش در ساعت ۱۷ به پایان رسید.